Na jó.Szerintem az lesz a legjobb,ha az elején kezdem.Nos,az a helyzet,hogy anyukámmal(anyuval kettesben élünk,mivel a szüleim mikor 7 éves voltam elváltak) Westonból-a kisvárosból ahol eddig laktunk-elköltöztünk Crastlann City-be.Ez a költözés júliusban történt.Képzelhetitek is milyen jó volt a dög nagy hőségben bútorokat pakolászni,és a szomszédainktól folyton bocsánatot kérni a fúrásért és egyéb zajokért....Mindegy,végül lezajlott a költözés is.Az augusztus viszonylag hamar eltelt,mivel a hónap felét apunál töltöttem Pasgatesben.A másik felét inkább kockulással töltöttem,mivel idén kezdem a gimit,úgyhogy gondolom nem lesz időm sokat netezni majd.De eljött a mai nap.Ma kezdem a gimit.
Reggel 7-kor keltem fel,és mivel egyszintes a házunk,már hallottam a szobámból,hogy anyu a konyhában készíti a reggelimet.Nagy nehezen kikászálódtam az ágyamból és kimentem a konyhába.
-Szia kicsim! Jól aludtál?
-Ööö...Mondjuk.Tudod nagyon izgulok
-Megértelek,én is izgulok.Ma kezdek az új munkahelyemen
-Ezt eddig miért nem mondtad?
-Jaj,szívem,nem akartam,hogy még jobban felizgasd magad
-Hát jó.Akkor sok sikert!
Miután megettem a reggelimet(kalács,kakaó),visszamentem a szobámba és felöltöztem.A fehér alapon virágmintás pólómat választottam,és hozzá felvettem a vékony Zarás kardigánomat.Aztán felkaptam a táskámat,és mentem ki a konyhába.
-Na szia,én léptem!
-Várj,várj,várj!Itt a tízóraid-nyújtott felém anyu egy zacskót-Ja várj,még ez is itt van-ezzel anyu a kezembe nyomott egy almát-Az ebéded a hűtőben van,spagetti,még tegnap vettem.Ha hazaérsz csak dobd be a mikróba!
-Oké,köszi.Mikor érsz haza?
-Ha minden igaz akkor fél hatra.Biztos ne kísérjelek ki a buszmegállóhoz?
-Nem,köszi,nem szükséges.Szia!
Kiléptem az ajtón és a lift felé vettem az irányt.A liftben összetalálkoztam az egyik idős nénivel az emeletről,aki panaszkodott nekem egy sort arról,hogy milyen ritkán látogatja az unokája.Mindegy,amikor kiléptem az ajtón,akkor megnéztem a mobilomon,hogy mennyi az idő,és láttam,hogy ha így haladok akkor nem érem el a buszt.Mivel egy zsákutcában lakunk,az utca végén van a buszmegálló.Így kicsit futnom kellett az utca végig,így amikor a megállóba értem kicsit ki voltam fulladva.Öt percig várakoztam a megállóban a többi utassal együtt,amikor megjött a busz.Gyorsan előrementem,előkaptam a bérletemet a táskámból és felszálltam.Viszonylag még üres volt a busz,akadtak helyek szóval volt még választási lehetőségem,hogy hova ülök.Egy kétszemélyes helyre ültem a hátsó ajtó környékén,mivel ott kell majd leszállnom.A táskámat ledobtam a mellettem lévő üres helyre,és előszedtem belőle az órarendemet,amit a suli előre elküldött e-mailba. Igazából az utolsó három órát néztem csak,mivel az első kettő osztályfőnöki lesz.Az utolsó három óránk: biológia,francia,matek.A matek miatt kicsit izgultam,mert sosem a matektudásomról voltam híres,de rájöttem,hogy az első órán valószínűleg csak ismerkedni fogunk,vagy maximum ismételni.Miután átnéztem az órarendet,elővettem a telómat,és lenémítottam,mert a suli házirendjében írják,hogy így kell.Egy darabig bambán ücsörögtem,és mivel záródtak az ajtók(láttam,hogy egy gyerek még fut a busz után,de sajnos nem érte el),megszólalt a bemondó:
-A következő megállóhely:Westwood gimnázium.Az ölembe vettem a táskámat,és lassan felálltam,bár amikor megállt a busz majdnem eltanyáltam.Leszálltam a buszról,és elindultam a hosszú járdán ami sulihoz vezet.Láttam,hogy mellettem sokan csapatokba verődve mennek,és közben nagyokat röhögnek.Feltételeztem,hogy ők a végzősök.Az út egyébként nem volt a buszmegállótól a suliig olyan hosszú,csak a hosszú járda miatt tűnt először távoli az iskola.Az iskola előtt többen is ,,bandáztak",és voltak olyanok,mint én,akik most kezdik a gimit.Ők megszeppenve álltak az iskola falának dőlve.Én nem akartam ácsorogni,ezért bementem a duplaszárnyú ajtón.Ahogy beléptem egy nagy folyosó tárult elé;a folyosó oldalán mindkét oldalán szekrények voltak,és a végén volt egy nagy lépcső ami az emeletre vezetett.Előkaptam a terembeosztásomat(amit szintén a suli küldött e-mailba),és láttam,hogy az első két órám,az ofői, a 73-as teremben lesz.Sejtettem,hogy ez az emeleten lesz,így elindultam a lépcső felé.Igen ám,de ahogy felértem a lépcsőn láttam,hogy három felé ágaznak el folyosók.Az egyik egyenesen,a másik balra,a harmadik meg jobbra.Elég tanácstalan voltam,mert tudtam,hogy már csak öt percem van becsengetésig,és ha rossz irányba megyek el fogok késni,mert az elágozó ,,utak" igen csak hosszúak voltak.Ezért megszólítottam egy idősebb lányt,aki szintén felfelé igyekezett.
-Hé,szia!Megtudnád mondani merre van a 73-as terem?
-Aha,persze.Menj el ott balra,és folyosó végén lesz.
-Köszi!
A lány tanácsa szerint elmentem a folyosó végig,és ott megtaláltam a termet.Az osztályteremben egyszemélyes padok vannak három sorban.A falon filces tábla van.Néhány diák tartózkodott itt,akik már elfoglalták a helyüket.Én második sor harmadik padjába ültem le.Előszedtem a tolltartómat,és egy füzetet és leültem a helyemre.Ahogy elhelyezkedtem,megszólalt a csengő,és ezzel egyidőben az osztály többi tagja is bevánszorgott a terembe.Mikor mindenki levágódott a saját helyére,belépett az osztályfőnök.
-Jó reggelt gyerekek!Én Nickolas Hopkins vagyok,az osztályfőnökötök a mai naptól.Nyissátok ki a füzeteteket,leszeretnék diktálni egypár dolgot.
Erre mindenki előkapta füzetét,és a tollát,és írásra készen állt.Kivéve egy fiút.
-Elnézést,kaphatnék valakitől egy tollat?
-Miért jöttél el toll nékül az első nap?-kérdezte Mr.Hopkins
-Bocsánat,többet nem fordul elő.
A srác végül kapott egy tollat a mögötte ülőtől,és az ofő nekiállhatott a diktálásnak.Többek közt lediktálta a tanárok nevét,és a sulis ünnepeket is.Mire ezzel végzett pont kicsöngettek.
-Második órán folytatjuk!Akkor bemutatkozhattok egymásnak,és megkapjátok a szekrénykulcsaitokat!
Felkaptam a táskámat,és lementem a bejárathoz,mivel úgy emlékeztem,hogy van ott egy automata.És nem emlékeztem rosszul.Van egy nasi automata,és egy ital automata.Az italosból vettem ásványvizet,majd visszamentem a teremben.Pár osztálytársam velem együtt nem ment le,inkább a teremben olvasgattak,vagy beszélgettek.A szünetnek eléggé hamar vége lett,és pontosan becsengetésre felért mindenki,az ofő is.
-Jól van.Akkor szerintem az lesz a legjobb,ha most odaadom a szekrénykulcsaitokat.Mindegyik kulcson rajta van,hogy hányas szekrényt nyitja.De azért rakjatok rá valamilyen kulcstartót,hogy megtudjátok különböztetni.
Az enyém a 82-es szekrény lett,ami közvetlenül a termünk folyosóján található.
-Na jó,és most akkor bemutatkoztok egymásnak!
Mindenki sorban felállt,és elmondta a nevét.A tanár elmondta,hogy azért csináljunk névtáblákat,mert a tanárok valószínűleg nem fogják azonnal mejegyezni a neveinket.
A második osztályfőnöki óra utáni szünetben megettem a szenyámat amit anyu csomagolt meg az almát is.Az ofői órán után biológia volt,ahol szabadfoglalkozás volt.Valakik rajzolgattak,valakik olvastak.Én a francia könyvet lapozgattam,mert igazából nem hoztam semmi olvasnivalót. Biosz után francia volt,ahol a tanárnő Mrs.Casoart(aki egyébként egyben föci tanár is),megkérdezte az osztály,hogy esetleg kinek van nyelvvizsgája.Egy lány(Samantha) tette fel a kezét,hogy neki alapfokúja van.A franciát matek követte,ahol a tanárnő lediktálta nekünk,hogy ebben az évben milyen versenyek lesznek matekból.
Órák után összcsomagoltam és kimentem a buszra.A hazaúton meglepően gyorsan telet az idő.Amint beértem a lakásba elővettem a hűtőből a kaját,és ebédelni kezdtem.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése